Hemnices programma
Kontakti
.
Sirds – asinsvadu slimības kā agrīna cingas stadija.

Šis ir vēl viens iemesls, kāpēc mana jaunā grāmata nosaukta" Kāpēc dzīvniekiem nemēdz būt infarktu, bet cilvēkiem tie mēdz būt". Atbilde uz šo jautājumu interesē visus bez izņēmuma. Tāpēc lūdzu jūs nodot šo vērtīgo informāciju citiem.

Atbilde uz jautājumu , kāpēc dzīvniekiem nemēdz būt infarkti, ietverta sekojošā piemērā: sirds - asinsvadu slimības ir agrīna cingas stadija. Dzīvniekiem asinsvadu sieniņās atjaunojas pietiekamās elastīna un kolagēna molekulu ražošanas dēļ. Jo vairāk C vitamīna, jo noturīgākas un izturīgākas ir asinsvadu sieniņas. Pretējs piemērs – jūrnieku slimība cinga. Ilgstošos jūras braucienos viduslaikos jūrnieki gāja bojā dažu mēnešu laikā no spēcīgas iekšējas un ārējas asiņošanas. Viņu organisms nespēja izstrādāt C vitamīnu, bet viņu uzturā diez vai vispār bija kādi vitamīni.
 
Sirds – asinsvadu slimību iemesls atrodas kaut kur pa vidu. Ar uzturu mēs saņemam zināmu daudzumu vitamīnu, tāpēc izteikti cingas gadījumi ir retums. Tomēr mēs nesaņemam arī pietiekamu daudzumu C vitamīna, lai mūsu asinsvadu sieniņas atjaunotos, kā tas notiek dzīvniekiem. Desmitgažu laikā uz asinsvadu iekšējām sieniņām izveidojas miljoniem mazu plaisiņu un bojājumu. Kad asinsvadu sieniņas kļūst caurlaidīgas, tad tie tiek piesārņoti ar holesterīnu u.c. vielām, it īpaši ar lipīgo lipoproteīnu – a.
 
Tomēr holesterīna iekļūšana asinsvadu sieniņās neizraisa sirds – asinsvadu saslimšanu, bet kļūst par reakciju uz pamatproblēmu: vitamīnu trūkumu asinsvadu sieniņās. Daudzu gadu gaitā vitamīnu deficīta dēļ asinsvadu aizaugšana turpinās un kļūst par iemeslu bīstamu aterosklerotisku plātnīšu veidošanai. Ja tādas plātnītes izveidojas sirds koronāro asinsvadu iekšpusē, tas noved pie infarkta.
 
A.Einšteins ir teicis: "Patiesi vērtīgi atklājumi izrādās tik vienkārši, ka tos izprast var jebkurš."
 
Savstarpējā saistība starp cingu, C vitamīna trūkumu un sirds- asinsvadu slimību nav izņēmums. Mēs varējām ne tikai parādīt mūsu pacientiem, ka šo aterosklerotisko plātnīšu veidošanos var novērst, bet arī to, ka sirds -asinsvadu saslimšanu var likvidēt bez šuntēšanas un angioplastikas operācijas. Šīs saslimšanas ārstēšanā svarīga loma ir aminoskābēm lizīnam un prolīnam. Tās rada artēriju sieniņu " teflona" pārklājumu un atbrīvo tauku daļiņas, kuras ir nosēdušās uz asinsvadu iekšējām sieniņām. Pie tam jau esošie nogulsnējumi uzsūcas paši no sevis.
 
   
Created by I.am.human.lv